OGLEDNI ČAS IZ NJEMAČKOG JEZIKA - FREUNDSCHAFT (PRIJATELJSTVO)

2022-12-31 17:25:55

U srijedu, 14.12. u učionici 3. A razreda održan je zanimljiv ogledni čas Njemačkog jezika. Učenici su sa profesoricom Saidom Salčinović-Greda obradili temu Freundschaft (prijateljstvo), a kako kažu, ideju su dobili nakon pregledanog filma pod nazivom "Meine teuflisch gute Freundin" (Moja đavolje dobra prijateljica).
Freundschaft znači prijateljstvo, a upravo je ono glavno obilježje ovog razreda u kojem su se izgradila mnoga prijateljstva u toku tri godine provedene u Gimnaziji "Visoko".
Imali smo priliku pogledati kreativno pripremljene ideje, koje su donijele mnogo zabave i zanimljivosti. Dijalozi, citati i razgovor na njemačkom jeziku su pokazali da naši učenici stvaraju temelje svoga znanja, zahvaljujući profesorici koja je uložila mnogo truda za ove tri godine.
"Naš je ogledni čas bio namijenjen tome da pokažemo kako i na koji način smo u zadnjih pet polugodišta napredovali u njemačkom jeziku sa prof. Saidom Salčionović-Greda, a usput smo predstavili interesantnu temu koja nas je naučila odlikama i osobinama pravog prijatelja", istakla je učenica Lejla Trako.
U prijatnoj radnoj atmosferi smo proširili svoj vokabular sa mnogo novih riječi. Ogledni čas je učenicima pružio priliku da kreativnim idejama pokažu svoje znanje i ono u čemu su dobri. Tema je držala pažnju i interes gostiju, a učenici su spoznali pravu iskru prijateljstva.
Učenici 3. A se posebno zahvaljuju profesorici Saidi koja je svojim trudom i radom za nas izgradila veliko prijateljstvo za tri godine druženja.
Tekst: Amna Karić 3. A
Foto: Novinarska sekcija