NOVOGODIŠNJI BAZAR U GIMNAZIJI

2022-12-31 17:45:00

U prostorijama Gimnazije "Visoko" uvijek ima mjesta za ukusnu i kvalitetnu hranu, a tradicija je da se zdrava hrana pronađe na školskom hodniku jer naši gimnazijalci ulažu mnogo truda kako za školu tako i za svijest svojih vršnjaka.
U ponedjeljak, 26. 12. održan je novogodišnji školski bazar čiji će prihodi biti ostavljeni za ekološko-estetsko uređenje škole. Na štandu smo, pored ukusnih kolača, mogli kupiti sapune i labela koji su rad Hemijske sekcije naše škole. Koordinatorice bazara su profesorice Mulija Muhamedagić i Amra Hrnjić koje su sa učenicima prvog i drugog razreda te odjeljenjem 3. C ostavile još jedan ekološki pečat koji je izuzetno važan pokazatelj za nas i okolinu.
"Danas sam imala priliku da zajedno sa kolegama iz razreda učestvujem na školskom bazaru. Na našem stolu su se mogli vidjeti mnogi kolači, keksi i mafini i mogu da kažem da je bazar bio uspješan jer smo prikupili mnogo sredstava za školu, a imati ćemo još prilike jer bazar traje dva dana", rekla nam je Amila Begović, učenica prvog razreda.
Ostat će Gimnazija "Visoko" uvijek poznata po čuvenim bazarima i profesoricama koje se lavovski bore da njihovi učenici prepoznaju zdravu hranu, a odbace sve loše i nezdrave namirnice, što je u današnjem vremenu neminovno. Mi se nadamo da će buduće generacije nastaviti tradiciju prethodnih. Činjenica je da ste vi zaslužni za zdravlje svoga organizma, a na vama je da li ćete se odlučiti za doktore i lijekove ili namirnice koje su dio zdravog životnog ideala.
Tekst i fotografije: Amna Karić 3. A